Nazywajmy problem po imieniu…

Policja pewnie musi mówić, pisać: „stan nietrzeźwości”, „pod wpływem alkoholu”, „pod wpływem środków odurzających” itp. a ja nazywam rzecz po imieniu – pijaństwo, pijak, ćpun, narkomani. Temat bardzo ważny, bardzo poważny, straszliwie smutny i tragiczny. Pijaństwo, pijani kierowcy, rowerzyści, motocykliści, piesi. Niestety coraz częściej także kobiety piją, upijają się, ćpają i siadają za kierownicę, a do tego wiozą dzieci.

Czasami zaglądam na portal „Na temat”, bo tam swoje blogi publikuje sporo różnych ludzi, co oznacza wielo-poglądowość, spojrzenia na tę samą sprawę z różnych punktów widzenia.
Dzisiaj trafiłam na wpis ( http://jakubspiewak.natemat.pl/14191,wyganianie-spiewaka-mazurkiem ) i sporo komentarzy na temat bulwersujący wiele osób, ujawniający tę właśnie wielo-poglądowość na coś co pozornie zdawałoby się powinno ludzi jakoś przekonać do obowiązującego prawa i jego przestrzegania.

Chodzi o kobietę-matkę, która po pijanemu wiozła trójkę dzieci. Policja zatrzymała jej prawo jazdy, ukarała, sprawa ma trafić do sądu. Niestety nie wiem jak dalej potoczyły się czynności urzędowe w stosunku do tej kobiety i jej dzieci, ale na tym portalu sporo osób uważa, że należy ją pozbawić praw rodzicielskich, albo przynajmniej je znacznie ograniczyć.
Karać trzeba natychmiast i stanowczo, ale zabierać dzieci, pozbawiać matkę praw rodzicielskich nie wnikając co się w tej rodzinie dzieje, czy jest potrzebna pomoc i jaka pomoc jest niezbędna, może istnieje tam problem alkoholowy i już dawno należało się tą rodziną zainteresować. Co zrobić z dziećmi? Pozbawiać je natychmiast domu, oddać do domu dziecka, a może ta rodzina jest do uratowania… Może matka tylko ten jeden raz tak głupio i nieodpowiedzialnie zachowała się, może warto dać rodzinie szansę, pomagając i kontrolując ich poprzez psychologa, kuratora sądowego.
Nasuwa się jednak pytanie zasadnicze – co byłoby gdyby doszło do wypadku? Nie doszło, ale…Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.