Mandat? Nie, mam sposoby…

Jak uniknąć mandatu? Są kierowcy, a jest podobno ich niemało, którzy stosują różne sposoby i  sztuczki, aby nie płacić. Niektóre są dość kosztowne, inne mało efektywne, jeszcze inne proste, ale fatygujące i mogą być niebezpieczne dla „stosowacza” i innych kierowców. Wszystkie sposoby są jednak na krótką metę, bo policjanci to… też kierowcy i świetnie je znają.

Dlaczego w ogóle chcemy stosować sztuczki, aby nie płacić mandatów i nie punktować.  Zdaniem wielu kierowców nasze przepisy są łamane, bo są nieżyciowe. Znaki ustawione w niewłaściwych miejscach i jest  ich za dużo, ograniczenia prędkości często są niepotrzebne i nadmierne, a fotoradary gminy ustawiają, aby zarobić, a nie by było bezpieczniej na drogach. Dlatego niektórzy kierowcy decydują się np. na kupno antyradaru, choć używanie go jest nielegalne, montują rolety na tablice rejestracyjne, przyczepiają CD przy lusterku, aby był odblask dla radaru, albo celowo mają brudne numery, aby nic nie było widać na zdjęciu. Za to można dostać mandat aż 500 zł.

Są też legalne, antymandatowe sposoby np.CB-radio, albo aplikacje na Smartfony np. Yanosik, Speed- Alarm – czyli kierowcy komunikują się miedzy sobą. Nieomal każdy może mieć taką aplikację, ale to są określone koszty. Chyba tylko Yanosik jest za darmo, ale trzeba ciągle przekazywać aktualne dane z drogi, którą się jedzie.

To wszystko jednak jest niczym wobec stresu, jaki będziemy przeżywać przy każdym zatrzymaniu przez „drogówkę”. Co robi z nami stres – wiadomo – siła złego na jednego. Dla kierowcy każdy stres w czasie jazdy  jest szczególnie niebezpieczny. Jednak opłaca się jeżdżenie zgodnie z przepisami, bo to zawsze… zdrowiej dla nas i dla reszty świata.


One Comment on “Mandat? Nie, mam sposoby…”

  1. Jawor pisze:

    mam yanosika na androidzie i ws umie nie żera mi dużo transferu, a juz na pewno opyla się to bardziej niż płacenie mandatów 😛 ze swojej strony polecam

    Polubienie


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.