Mandat za granicą?

2012-06-02 11.42.12

Może takim pojazdem pojeździć, przynajmniej nie będzie mandatu

Kiepskie wiadomości dla kierowców, którzy często wyjeżdżają za granicę. Jeśli dostaniemy mandat za granicą, to już nie unikniemy płacenia. W listopadzie 2013r. wejdzie w życie znowelizowany kodeks drogowy, a w nim nowa dyrektywa UE. Wszystkie państwa UE będą zobowiązane do urządzenia specjalnych punktów kontaktowych. Te punkty będą tak wyposażone, aby policjanci innych państw mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące pojazdów, właścicieli i kierowców.

System uderzy głównie w kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.Jak to będzie działać? Bardzo prosto. Fotoradar za granicą rejestruje wykroczenie, tamta policja wysyła informację, polska policja sprawdza dane właściciela pojazdu, wysyła mu  wezwanie do wskazania kierowcy auta, jeśli właściciel nie wskaże takiej osoby, to on zostanie ukarany mandatem. Gdyby uchylał się od zapłaty sąd za granicą orzeknie karę grzywny, którą wyegzekwuje polski  komornik.

No cóż… np. niemiecki mandat za nadmierną prędkość to nawet 700 euro, czyli 3000 zł. Podobno urzędnicy w Ministerstwie Finansów już wyliczyli, że nieźle na tym zarobi budżet.Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.