Wydawaj pieniądze na… przeżycia

DSC08921Zbliżająca się majówka nastroiła mnie do tej  refleksji. 🙂  Istnieje mnóstwo przeróżnych przykazań jak być bogatym i szczęśliwym. Są przekonujące, ale mnie jedno, ostatnio przeczytane, spodobało się szczególnie. Brzmi ono tak:

WYDAWAJ PIENIĄDZE NA PRZEŻYCIA, A NIE NA RZECZY

Jasne, że to nie oznacza, aby nie kupować rzeczy, które są niezbędne, ale by nie zagracać sobie nimi życia, nie uzależniać się od tych wszystkich cudów nowości, przymilnych gadżetów, dostępnego nam wszelkiego nadmiaru, który na nas tylko czyha. Reklamy wszelkiego autoramentu wykorzystują nas strasznie. Pracują nad tym znakomicie opłacani copywriterzy, marketingowcy, tzw. spece od PR i inni.

Wszelkie naukowe i inne badania wykazują, że namacalne dobra nie zawsze nas uszczęśliwiają, albo tylko na krótko i natychmiast szukamy nowych podniet kupując, kupując… Natomiast przeżycia są bezcenne – co niekoniecznie musi być tożsame z wydawaniem wielkich pieniędzy.

Oczywiście są pasje, na które trzeba wydać trochę forsy np. pasje sportowe, drogie podróżowanie, pasje muzyczne, kolekcjonerskie  – jednak wydawanie pieniędzy na wzbogacające nasze dusze, intelekt  zainteresowania to przyjemność, która wzbogaca nasza osobowość, czyni życie jakby… ważniejszym.

Dlaczego to napisałam? Chyba dlatego, że szczęście czasami można sobie kupić, ale trzeba wiedzieć gdzie i jak.

No, a poza tą „powagą” proponuję napić się na 1. majówce pysznego wina np. Chianti, które zwykle znakomicie komponuje się z… wypoczynkiem, wiosną i… przyrodą 🙂


One Comment on “Wydawaj pieniądze na… przeżycia”

  1. latwepodroze pisze:

    100% prawdy! Jasne, że od udogodnień i ulepszeń też można się uzależnić – tylko, że luksus prędzej czy później się zestarzeje i trzeba go zastąpić czymś nowszym. Wolę wspominać miejsca i ludzi niż przedmioty.

    Polubione przez 1 osoba


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.