Tu warto być i zobaczyć

pawilon EmiliaNie wiem czy moi mili Czytający tego bloga lubią chodzić (mają czas?) na wystawy – zakładam, że bywają. Tak jak ja też  „bywam” – czasami przechodząc obok jakiejś galerii zatrzymam się chwilę przy plakacie, witrynie, rzadko zaglądam dalej, albo przeczytam coś w internecie. Dlaczego? Niestety zwykle gdzieś pędzę, wydaje się, że zatrzymanie się na dłużej nie uda się, bo coś „zawalę”, gdzieś nie zdążę, ktoś będzie czekać itd. Zapominam, że jednak jeszcze nie tak dawno było trochę inaczej.
Skąd te refleksje? Miałam krótki, ale miły kontakt z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zespół tego Muzeum jest w trakcie organizacji niezwykłej wystawy. To będzie  wspaniała ekspozycja, pierwsza tak duża prezentacja międzynarodowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Koniecznie i warto i chyba po prostu trzeba tam pójść i obejrzeć.
To niedobre, ale na razie tak musi być –  zamiast pięknego gmachu przy Pl. Defilad Muzeum otrzymało tymczasową siedzibę w dawnym pawilonie meblowym „Emilia”, który mieści się przy ulicy Emilii Plater 51 w Warszawie, budynek ten powstał w latach 1967-1969.
Pracuje tu zespół wspaniałych ludzi, którym niestraszne mało wygodne warunki i  ta niezwykła wystawa będzie niewątpliwe dużym wydarzeniem. Już sam tytuł intryguje: „W sercu kraju”. W materiałach informacyjnych jest wyjaśnienie: „Tytuł wystawy zaczerpnięty został z delirycznej powieści Johna M. Coetzee’ego, gdzie „serce kraju” jest dziurą, pustką, trudnym do zaspokojenia fantazmatem fizycznego spełnienia i dojrzewania…”
Ekspozycję uzupełni bogaty program towarzyszący – wykłady, spotkania z twórcami, pokazy filmowe i warsztaty z różnych obszarów sztuki, przy aktywnym udziale publiczności.
Uroczyste otwarcie wystawy „W sercu kraju” już 14 maja (wtorek) 2013r. o godz. 19.00, wstęp wolny. Nowoczesnej.Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/8222_w_sercu_kraju_8221_8211_wielkie_wydarzenie_w_muzeum_268037.html


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.