Ile ciała i gdzie można odkryć?

09-2013Trochę śmieszne i trochę dziwaczne i trochę… durne? Upałów co prawda już nie ma, ale tu nie tylko o upały chodzi.  Ile ciała i gdzie można odkryć? Odpowiedź na  to pytanie tylko pozornie wydaje się prosta.  Readar’s Digest pokusił się o znalezienie na nie odpowiedzi i przeprowadził sondaż wśród Polaków i Niemców. Jak wypadły obie nacje –  porównanie jest interesujące.

Otóż prawie 7 na 10 badanych Polaków zdecydowanie uważa, że w pracy skąpy strój nie przystoi. Natomiast co drugi Niemiec nie widzi nic złego w np. większym dekolcie, czy krótkiej spódniczce. W Polsce nie wypada być skąpo odzianym w środkach komunikacji – tak uważa 38% Polaków. W Niemczech co trzeci ankietowany jest podobnego zdania.

Nie powinniśmy odsłaniać zbyt dużo robiąc zakupy np. w supermarketach –  co czwarty Polak uważa to za niestosowne, podobny pogląd mają Niemcy – 29%. Natomiast zarówno Polacy jak i Niemcy nie mają nic przeciwko małej nagości w parku miejskim, zwłaszcza latem – 90% Polaków i 87% Niemców w tych miejscach nie zwraca uwagi na ubiór innych osób. Uważają, że siedzenie na trawie, spacer wśród zieleni, lato zdecydowanie usprawiedliwiają większą swobodę stroju.

Okazuje się, że ponad ¼ ankietowanych Polaków uważa, że nie ma takiego miejsca, w którym strój i nieco więcej odkrytego ciała byłby nietaktowny. Podobne zdanie wyraziło 29% Niemców.

W tym sondażu Reader’s Digest nie jest powiedziane czy chodzi tu tylko o nagości kobiet, nie wiadomo też czy byli badani tylko mężczyźni i w jakim wieku, czy także kobiety wypowiadały swoje zdanie, ale jednak jakiś pogląd można sobie wyrobić.

Ponieważ wspomina się o dekoltach i kusych spódniczkach to jednak chodzi o badanie tolerancji Polaków i Niemców dot. nagości pań. Chętnie poznałabym sondaż wśród pań (panów też) dot. tolerancji nagości panów w miejscach publicznych. Jakiś czas temu pisałam o tym  – zapraszam tu: https://mozgojazda.wordpress.com/2013/07/10/lekarza-to-trzeba-leczyc/ – nie jest to  (uogólniając oczywiście) apetyczny obraz mężczyzn. I śmieszno i smutno, ale… nie mnie 😉Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.