Znowu! Dlaczego?!

DLACZEGO?! DLACZEGO? Znowu tragicznie przerwane młode życia. Siedem osób nie żyje, dwie ciężko ranne. Żal wielki.

To kolejna tragedia. Zginęli bardzo młodzi ludzie, 13 – 17 lat. Koło Chełmna, na zakręcie, koniec życia, bo zabójcza prędkość i przy drodze rośnie drzewo. Dokąd pojechali? Czy to znowu był kolejny po-dyskotekowy dramat?  Czy wracali do domu i byli już blisko… Czy to drzewo musiało tam być?! Kim był kierowca? Czy był trzeźwy? Kiedy, jeśli już miał, otrzymał prawo jazdy? Jakie miał doświadczenie? Raczej żadne – za młody. Kto mu pozwolił wziąć auto? Czyj to był samochód? Czy auto było sprawne?  Dlaczego tak dużo osób, aż dziewięć, wsiadło do auta 5-osobowego?  Dlaczego tak młodzi ludzie są poza domem 0 trzeciej w nocy? Gdzie opiekunowie? Czy wiedzieli gdzie są ich dzieci?  Pytań można zadawać nieomal w nieskończoność. Muszą znaleźć się odpowiedzi i muszą zostać wyciągnięte wnioski z tej strasznej tragedii.

Na FB jest wpis p. Krzysztofa Hołowczyca – zgadzam się z nim w pełni T U T A J można przeczytać . Nie wiem jednak kto mógłby odpowiedzieć na dramatyczne pytanie rajdowca: kiedy w końcu zrozumiemy, że nie należy sadzić drzew przy drogach?

Drzewa muszą być, oby jak najwięcej, ALE NIE PRZY DROGACH. Ludzie popełniają błędy i będą je popełniać – zwłaszcza młodzi. Każdy z nas może spowodować wypadek, lub być uczestnikiem zdarzenia, także doświadczeni kierowcy mają wypadki drogowe. Nasze kursy dla kandydatów na kierowców nie spełniają wielu ważnych wymagań od lat dyktowanych przez stale rosnący ruch na drogach. Nie uczymy także kultury zachowania na drogach.

Przerażające są komentarze pod tą nieszczęsną informacją. Nie potrafię zrozumieć napastliwych, złych ludzi – internautów, którzy nie potrafią wykazać odrobiny empatii. Tyle nienawiści w tych wpisach, tyle jadu! Po co?Przecież nie byli przy wypadku, nie widzieli, nic nie wiedzą poza doniesieniami medialnymi.  Przypuszczam, że nie potrafiliby tego uzasadnić, bo nie ma na takie zachowanie wytłumaczenia. To nie jest wolność słowa. To jest niewola internetowego chamstwa.

Bardzo współczuję bliskim tych młodych ludzi, to straszna strata.

 

 Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.