Nowy podatek – za usługę

Wiele ostatnich pomysłów dotyczących kierowców i w ogóle ruchu drogowego zakrawa na to, że nasze państwo – Polska miałoby ochotę wszystkich kierowców wypędzić z kraju.

Dla posłów i urzędników jesteśmy niebezpieczną przeszkodą w ich niekończących się zapędach i przedziwnej wyobraźni wprowadzania ciągłych zmian. Im bliżej do wyborów tym są coraz bardziej aktywni, restrykcyjni, uparci i na oślep działają, aby tylko wygrać kolejne wybory.

Zapis kolejnego – na szczęście jeszcze projektu – dotyczy nowelizacji prawa o ruchu drogowym w zakresie badań technicznych pojazdów.

UWAGA DODATKOWY PODATEK: JEŚLI NAWET O JEDEN DZIEŃ SPÓŹNIMY SIĘ NA OBOWIĄZKOWE BADANIE TECHNICZNE NASZEGO SAMOCHODU ZA USŁUGĘ ZAPŁACIMY PODWÓJNĄ STAWKĘ!

Poza tym:

 1. oprócz pieczątki w dowodzie rejestracyjnym będziemy musieli mieć ze sobą specjalne zaświadczenie stacji diagnostycznej;
 2. każdy przeglądany samochód będzie fotografowany!;
 3. dodatkowo nas oznakują – na przedniej szybie znajdzie się specjalna nalepka.
 4. Ponadto w projekcie nowelizacji prawa drogowego jest zapis dot. Transportowego Dozoru Technicznego – osoby tam zatrudnione będą mogły przyjechać na badanie uszkodzonym autem jako „tajemniczy klient”.

Wszystkie te nowe „wspaniałości” wymyślili posłowie – urzędnicy. Można to skwitować następującym stwierdzeniem: permanentny i absolutny brak zaufania do obywateli, ale…

Nasuwa się wiele pytań m.in.:

 • Najważniejsze pytanie – gdzie jest zaufanie do nas, do OBYWATELI I OBYWATELEK naszego! Państwa?
 • Co z tego będą mieli właściciele pojazdów? Będzie tańsze paliwo, darmowe autostrady, porządne kształcenie kandydatów na kierowców, AUTENTYCZNE dbanie o nasze bezpieczeństwo? Nic z tych rzeczy nie będzie, za to będzie drożej i gorzej.
 • kto ma prawo fotografować moją własność prywatną? Samochód to przecież moja prywatna własność.
 • Do czego ma służyć zaświadczenie, które trzeba wozić ze sobą? Dotychczas urzędnikom, policji wystarczała pieczątka w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Co się w tym zakresie zdarzyło, że pieczątka nie jest już dobra?
 • Jeśli ktoś nie będzie miał potrzeby, ochoty, albo z braku pieniędzy, lub z powodu dłuższego wyjazdu, choroby np. złamania nogi, ręki – nie będzie mógł jeździć przez kilka tygodni, miesięcy i nie pojedzie na badanie techniczne w odpowiednim terminie – to co wtedy? Ile pieniędzy będzie musiał zapłacić za te tygodnie, miesiące… opóźnienia?
 • Po co i dlaczego zmienia się coś co funkcjonuje dobrze?
 • Kolejne, istotne pytanie nasuwa się samo: kto konkretnie i po co to wymyślił? Może jednak ta osoba, czy te osoby mają jakiż niezwykle mądry cel, ale mocno… wątpię.
 • I jeszcze jedno – dlaczego nic w kodeksie drogowym nie może być stabilne? Po co te ciągłe zmiany, które nic nie poprawiają, a wręcz przeciwnie?

Brak stabilnego, mądrego prawa nie tylko dotyka kodeksu drogowego… niestety.Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.