SUKCES i… co dalej

Jak to jest z naszymi sukcesami? Bywa, że nie jest łatwo znieść sukces, tak jak niełatwo jest pogodzić się z porażką. Emocje. Wszak każdy jest tylko człowiekiem… tak, ale czy TYLKO czy AŻ CZŁOWIEKIEM.

Sukces na ogół nie przychodzi nagle – chyba, że to wygrana na loterii, ale czy to jest sukces…

Na sukces zwykle pracujemy długo. Dobra passa czasem trwa i trwa, ale bywa, że przeleci jak meteoryt – piękny moment, a po nim… szarość.

Tak czy inaczej KAŻDY, DOBRY SUKCES JEST WAŻNY. Jest bardzo ważny zwykle nie tylko dla ciebie, twoich bliskich, ale bywa, że dla wielu, a nawet dla ludzkości. Choć nie każdy dostanie nagrodę NOBLA, OSCARA czy NIKE, ale szansa zawsze jest. 🙂

Po pewnej zupełnie prywatnej „debacie” obmyśliłam kilka jakby… zasad – na własny użytek, aby coś uporządkować i może innym też się przyda.

Co się dzieje kiedy odnosisz sukces?

  1. Inni zaczynają cię zauważać – przestaniesz być osobą przezroczystą. Co to znaczy? Zależnie od tego jakiego formatu jest to sukces będziesz tematem rozmów różnych ludzi. Staniesz się człowiekiem „widocznym”, „dostrzeganym”. To obudzi twoje trochę „złe” zdziwienie, trudno polubić natrętne spojrzenia, dziwne miny na twój widok, milknące rozmowy. Najlepiej przestać tym się zajmować i przejmować.
  2. Nie jesteś już tzw. zwykłym człowiekiem – stajesz się Kimś. Skoro tak to niektórzy uważają, że mają do ciebie jakieś niby-prawo. Jakie? Nie wiesz, ale wyobrażone i nie twoje „ja” już jest w obiegu. Nic na to nie poradzisz, tylko czas może sobie z tym poradzić… nie warto tym się za bardzo zajmować.
  3. Może cię dopaść ICH niechęć, złość, agresja – zwłaszcza wtedy gdy nie godzisz się na ich kłamstwa, bo wiesz jak wiele pracy, trudu, talentu i wyrzeczeń kosztowało cię to co masz, kim jesteś. Kłamstwa będą, bo przecież „nie wiadomo kto ją/jego popycha”, bo „w tym musi być jakieś oszustwo”, bo „dlaczego ona/on, a nie ja, też jestem w tym dobra/dobry” itd. Nie przejmować się i robić swoje, ale być „na czujce”, bo nigdy nie wiadomo z której strony nadejdzie atak. Warto zacząć uważniej dobierać znajomych, uważać na to co się pisze, mówi i z kim i o czym rozmawia.
  4. Musisz nabrać przekonania i dostrzec, że skoro wierzysz w to co robisz i jesteś w porządku – to znaczy, że to ty masz rację, a wokół ciebie są też wspaniali i dobrzy ludzie. To jest balsam na twoją skołataną wyobraźnię i serce.  Wtedy warto zmienić otoczenie, środowisko, będziesz lgnąć do tych ludzi, którzy cię akceptują, doceniają, rozumieją i pozwolą ci nie tylko cieszyć się sukcesem, ale także zainspirują cię do dalszej pracy.
  5. Woda sodowa w głowie – różnie bywa, ale na ogół dopada niektórych ludzi sukcesu. Uznasz, że wszystko jest możliwe, zaczniesz nieco przesadzać, „rosnąć” w swoich oczach za bardzo. Pomyślisz, że tak będzie zawsze. Niczego nie ma na zawsze. Warto wtedy mieć kogoś kto cię „zniesie” na ziemię, niekoniecznie bezboleśnie, bo jednak każdy „kopniak” trochę boli. Można też sobie samemu z tym dać radę, ale lepiej z kimś bliskim i wspaniałym obgadać sprawę. Przy dobrym winie, kolacji rozmowa może być… pyszna i ważna. Jeśli wino to może takie KLIK  T U T A J

Tyle tych niby-zasad, niby-porad przyszło mi do głowy.

Jeszcze jedno – w naszym pięknym kraju współobywatele na ogół nie lubią tych „z sukcesem”. Dlaczego tak jest… nie wiem, ale wiem, że warto walczyć o swoje marzenia i odnosić sukcesy. Polacy i Polki często uważają, że trzeba być „średniakiem”, bycie przeciętnym jest dobre, a jeśli ktoś ma pieniądze to na pewno ukradł w taki czy inny sposób. To straszne przekonanie budzi mój wielki sprzeciw. Arogancja, brak pomysłu na życie i niemoc tych ludzi każe im tak myśleć i wszędzie podejrzewać zło, intrygi i brudne interesy. Tacy ludzie chyba po prostu nie potrafią rzetelnie zapracować na sukces, bo to wymaga wielkiego wysiłku, intelektu i wiary w siebie.

Warto dążyć do sukcesów, warto mieć osiągnięcia te wielkie, te małe i te codzienne. Warto cieszyć się nimi, dzielić się z innymi i po prostu być szczęśliwym. Nagrodą jest nasze życie – fajne, ważne i dobre  dla nas i dla wszystkich, którzy zechcą być z nami. Polecam też ten tekst POCZYTAJ PROSZĘ T U T A JZapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.