Koncert i Wernisaż w Ogrodzie

W całej Polsce nareszcie mamy piękną Wiosnę, a temperatury w wielu regionach są wręcz upalne. Warto wybrać się poza miasto, nie zawsze gdzieś daleko… zapraszam Cię do Ogrodu Botanicznego w podwarszawskim Powsinie. Wierz mi jest tam pięknie.

Tu można poczytać o historii tego pięknego Ogrodu, która zaczyna się już w 1918 roku KLIK T U T A J

Warto tam być możliwie często, ale 3 czerwca (sobota) to szczególny dzień. Będzie urokliwy koncert – wystąpi Ania Broda . Tu można obejrzeć i posłuchać próbki jej śpiewu

Występ będzie połączony z wernisażem malarki Evy Chełmeckiej. Wystawę malarstwa będzie można obejrzeć w ogrodowej Galerii Fangórówka.

Ania Broda to artystka, którą niektórzy mogą pamiętać z programu tv Mam Talent, wtedy zachwyciła jurorów. Od tamtego czasu nagrała 6 studyjnych płyt, zdobyła wiele nagród. Inspiracją jej twórczości jest m.in. poezja dziecięca. Na co dzień – jak mówi:  współtworzy Kapelę Brodów czyli: cymbałki, pianino i mocny głos.

Wystawa prac Evy Chełmeckiej pod tytułem Puls Natury jest dedykowana przyrodzie, naturze. Taki jest też profil galerii Fangorówka, która działa pod patronatem Polskiej Akademii Nauk na terenie Ogrodu Botanicznego.

Jest to tylko jeden z nurtów twórczości Evy Chełmeckiej, oprócz malarstwa olejnego i akrylowego, artystka zajmuje się również rzeźbą, assemblage’m, tworzeniem  obiektów przestrzennych – skrzyżowanie różnych technik. Ostatnio szczególnie inspiruje ją cyberkultura, jak ludzie funkcjonują pod jej wpływem. Prace z tego cyklu były prezentowane na trzech wystawach towarzyszących Biennale w Wenecji w 2015 roku.

To interesujące artystycznie połączenie śpiewu i malarstwa nie jest przypadkowe. Obie Artystki od lat przyjaźnią się. Jak mówi Eva Chełmecka: dodatkowym powodem tematycznym jest to, iż ja na tej wystawie będę prezentowała również akwarele i pastele, które tworzę od lat podczas regularnych pobytów na Warmii, która jest jednym z moich najukochańszych miejsc nie tylko w Polsce, ale wręcz w Europie, a jej niepowtarzalny pejzaż niesłychanie mnie inspiruje i zachwyca. Te same motywy eksploruje w swojej twórczości muzycznej Ania Broda, szczególnie w ostatniej swojej płycie pt. Thousand lakes (Tysiąc Jezior), która również jest bardzo warmińska w swoich korzeniach… Dlatego tym bardziej myślę, iż ten artystyczny mariaż będzie bardzo udany i interesujący.

Koncert Ani Brody i wernisaż Evy Chełmeckiej odbędą się w pięknym, romantycznym otoczeniu Ogrodu Botanicznego. Galeria mieści się w dawnym domu – dworku rodziny Fangorów.

W głównej sali, w której odbędzie się koncert, sufit pokrywa oryginalny i bardzo cenny fresk Fangora. Wokalistce towarzyszyć będzie fortepian dopełniający wyposażenie tego urokliwego, zabytkowego dworku.
Wystawa – czynna do 27 czerwca 2017r.

Wernisaż i koncert odbędą się 3 czerwca o godz. 14.00, Ogród Botaniczny,  Powsin

Informacje do wpisu pochodzą m.in. ze strony Portal Polski – T U T A J

Zapraszam Cię również do obejrzenia zdjęć, które jakiś czas temu robiłam w Ogrodzie Botanicznym w podwarszawskim Powsinie.Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.