NARESZCIE! Trybunał Sprawiedliwości, 2018.04.17

Witaj, dzisiaj muszę zacząć od tego słowa: NARESZCIE!

Dzisiaj we wtorek 17 kwietnia 2018 roku Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł, że decyzje polskich władz w sprawie zwiększonej wycinki w Puszczy Białowieskiej NARUSZAJĄ PRAWO. Wycinka nie mogła być uzasadniona bezprecedensową gradacją kornika drukarza.

Ponadto Trybunał orzekł:  Wyrok nie wiąże się z żadnymi karami finansowymi, bo Polska wycofała ciężki sprzęt z Puszczy. Gdyby jednak doszło do wznowienia wycinki, wówczas Komisja Europejska mogłaby wnioskować o sankcje finansowe. 

Takie orzeczenie Trybunału jest bardzo ważne, ale z wielkim żalem trzeba stwierdzić, że zarówno reakcje Komisji Europejskiej jak i Trybunału Sprawiedliwości są mocno spóźnione. Jak można było czekać prawie dwa lata, aby dostrzec to co widać było gołym okiem.

Prawdopodobnie tego drzewa już Puszczy Białowieskiej NIE MA.

Każdy kto był w Puszczy Białowieskiej, albo czytał w mediach wiedział doskonale co się dzieje. Ludzie przywiązywali się łańcuchami do drzew, do maszyn, całymi miesiącami koczowali tam demonstrując swoją WIELKĄ NIEZGODĘ na to co dziwaczny, były minister Szyszko zdecydował o losie Puszczy. Te decyzje zniszczyły Puszczę na wiele, wiele dziesięcioleci! Dlaczego wysokie urzędy w Unii Europejskiej działają tak, że trzeba było prawie dwóch lat, aby zapadła właściwa decyzja?! Tutaj nie było czasu!

Niestety my tu w Polsce nie mieliśmy dość siły, aby odebrać władzę nieodpowiedzialnym ludziom w odpowiednim momencie. Cieszmy się z dzisiejszego dnia.  Bardzo ważne orzeczenie zapadło i polski rząd, koszmarna firma pt. Lasy Państwowe muszą się dostosować. Czy to zrobią? Tylko wtedy, jeśli będą kontrole z UE i kontrole ludzi, którzy kochają i szanują przyrodę. W całej Polsce są niszczone lasy i inne mniejsze puszcze np. w Tatrach – oni, czyli PiS, niestety nie odpuszczą, ani nam, ani przyrodzie.

Zapraszam Cię do obejrzenia znakomicie przygotowanego materiału – infografiki na temat Puszczy Białowieskiej  T U T A J 

W Puszczy Białowieskiej i nie tylko tam – wycinki trwają w dalszym ciągu, nie mają już odwagi wjeżdżać wielkimi maszynami, ale małe maszyny, piły… jak najbardziej są w ruchu i kontynuują dewastację naszych lasów w całej Polsce.

Poczytaj i obejrzyj także  moje zdjęcia z Puszczy np. KLIKNIJ TUTAJ  albo  T U T A J

Miło Cię gościć na Mózgojazda, pozdrawiam 😉 


5 Komentarzy on “NARESZCIE! Trybunał Sprawiedliwości, 2018.04.17”

 1. REMANENT pisze:

  Niestety sprawa nie jest czarno-biała i po obu stronach (LP vs „obrońcy puszczy) gra nie jest fair.

  Polubienie

  • Alicja pisze:

   Nie znam żadnych „spraw ” – przyroda też ich nie zna, a jest najważniejsza. Jeśli ktoś jak piszesz „gra nie fair” to tylko na tym traci przyroda, a my z nią.

   Polubienie

 2. REMANENT pisze:

  To inaczej: jakie drzewo (gatunek) jest na zdjęciu w Twoim wpisie?

  Polubienie


Zapraszam do rozmowy

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.